Villers-Agron-Aiguizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-Agron-Aiguizy
Komunë
noform
Pamje nga Villers-Agron-Aiguizy
Vendndodhja
Villers-Agron-Aiguizy is located in Franca
Villers-Agron-Aiguizy
Villers-Agron-Aiguizy
49°09′41″V 3°41′52″L / 49.161388888889°V 3.6977777777778°L / 49.161388888889; 3.6977777777778Koordinatat: 49°09′41″V 3°41′52″L / 49.161388888889°V 3.6977777777778°L / 49.161388888889; 3.6977777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.79 km2
Popullsia 85 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02809


Villers-Agron-Aiguizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villers-Agron-Aiguizy ka një popullsi prej 85 banorë dhe sipërfaqe 12.79 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-Agron-Aiguizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale