Villers-Cotterêts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-Cotterêts
Komunë
noform
Pamje nga Villers-Cotterêts
Stema_figura
Vendndodhja
Villers-Cotterêts is located in Franca
Villers-Cotterêts
Villers-Cotterêts
49°15′11″V 3°05′25″L / 49.253055555556°V 3.0902777777778°L / 49.253055555556; 3.0902777777778Koordinatat: 49°15′11″V 3°05′25″L / 49.253055555556°V 3.0902777777778°L / 49.253055555556; 3.0902777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.71 km2
Popullsia 10168 banorë
Dendësia 244 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02810
Faqja Zyrtare http://www.mairie-villerscotterets.fr


Villers-Cotterêts është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villers-Cotterêts ka një popullsi prej 10168 banorë dhe sipërfaqe 41.71 km², me një dendësi prej 244 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-Cotterêts – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale