Villers-Hélon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-Hélon
Komunë
noform
Pamje nga Villers-Hélon
Vendndodhja
Villers-Hélon is located in Franca
Villers-Hélon
Villers-Hélon
49°15′48″V 3°15′43″L / 49.263333333333°V 3.2619444444444°L / 49.263333333333; 3.2619444444444Koordinatat: 49°15′48″V 3°15′43″L / 49.263333333333°V 3.2619444444444°L / 49.263333333333; 3.2619444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.07 km2
Popullsia 227 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02812


Villers-Hélon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villers-Hélon ka një popullsi prej 227 banorë dhe sipërfaqe 8.07 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-Hélon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale