Villers-Saint-Christophe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-Saint-Christophe
Komunë
noform
Pamje nga Villers-Saint-Christophe
Stema_figura
Vendndodhja
Villers-Saint-Christophe is located in Franca
Villers-Saint-Christophe
Villers-Saint-Christophe
49°46′46″V 3°05′35″L / 49.779444444444°V 3.0930555555556°L / 49.779444444444; 3.0930555555556Koordinatat: 49°46′46″V 3°05′35″L / 49.779444444444°V 3.0930555555556°L / 49.779444444444; 3.0930555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.99 km2
Popullsia 461 banorë
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02590
INSEE 02815


Villers-Saint-Christophe është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villers-Saint-Christophe ka një popullsi prej 461 banorë dhe sipërfaqe 8.99 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-Saint-Christophe – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale