Villers-en-Prayères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-en-Prayères
Komunë
noform
Pamje nga Villers-en-Prayères
Vendndodhja
Villers-en-Prayères is located in Franca
Villers-en-Prayères
Villers-en-Prayères
49°22′38″V 3°40′35″L / 49.377222222222°V 3.6763888888889°L / 49.377222222222; 3.6763888888889Koordinatat: 49°22′38″V 3°40′35″L / 49.377222222222°V 3.6763888888889°L / 49.377222222222; 3.6763888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.74 km2
Popullsia 129 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02811


Villers-en-Prayères është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villers-en-Prayères ka një popullsi prej 129 banorë dhe sipërfaqe 5.74 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-en-Prayères – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale