Villers-lès-Guise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-lès-Guise
Komunë
noform
Pamje nga Villers-lès-Guise
Vendndodhja
Villers-lès-Guise is located in Franca
Villers-lès-Guise
Villers-lès-Guise
49°55′08″V 3°40′41″L / 49.918888888889°V 3.6780555555556°L / 49.918888888889; 3.6780555555556Koordinatat: 49°55′08″V 3°40′41″L / 49.918888888889°V 3.6780555555556°L / 49.918888888889; 3.6780555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.06 km2
Popullsia 168 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02814


Villers-lès-Guise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villers-lès-Guise ka një popullsi prej 168 banorë dhe sipërfaqe 8.06 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-lès-Guise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale