Villers-le-Sec, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-le-Sec
Komunë
noform
Pamje nga Villers-le-Sec
Vendndodhja
Villers-le-Sec is located in Franca
Villers-le-Sec
Villers-le-Sec
49°46′43″V 3°30′02″L / 49.778611111111°V 3.5005555555556°L / 49.778611111111; 3.5005555555556Koordinatat: 49°46′43″V 3°30′02″L / 49.778611111111°V 3.5005555555556°L / 49.778611111111; 3.5005555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.57 km2
Popullsia 294 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02813


Villers-le-Sec është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villers-le-Sec ka një popullsi prej 294 banorë dhe sipërfaqe 10.57 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-le-Sec (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale