Villers-sur-Fère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-sur-Fère
Komunë
noform
Pamje nga Villers-sur-Fère
Vendndodhja
Villers-sur-Fère is located in Franca
Villers-sur-Fère
Villers-sur-Fère
49°10′54″V 3°32′01″L / 49.181666666667°V 3.5336111111111°L / 49.181666666667; 3.5336111111111Koordinatat: 49°10′54″V 3°32′01″L / 49.181666666667°V 3.5336111111111°L / 49.181666666667; 3.5336111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.79 km2
Popullsia 518 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02816


Villers-sur-Fère është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villers-sur-Fère ka një popullsi prej 518 banorë dhe sipërfaqe 10.79 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-sur-Fère – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale