Villiers-Saint-Denis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villiers-Saint-Denis
Komunë
noform
Pamje nga Villiers-Saint-Denis
Vendndodhja
Villiers-Saint-Denis is located in Franca
Villiers-Saint-Denis
Villiers-Saint-Denis
48°59′35″V 3°16′02″L / 48.993055555556°V 3.2672222222222°L / 48.993055555556; 3.2672222222222Koordinatat: 48°59′35″V 3°16′02″L / 48.993055555556°V 3.2672222222222°L / 48.993055555556; 3.2672222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.57 km2
Popullsia 1039 banorë
Dendësia 137 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02310
INSEE 02818


Villiers-Saint-Denis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villiers-Saint-Denis ka një popullsi prej 1039 banorë dhe sipërfaqe 7.57 km², me një dendësi prej 137 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villiers-Saint-Denis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale