Vincy-Reuil-et-Magny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vincy-Reuil-et-Magny
Komunë
noform
Pamje nga Vincy-Reuil-et-Magny
Vendndodhja
Vincy-Reuil-et-Magny is located in Franca
Vincy-Reuil-et-Magny
Vincy-Reuil-et-Magny
49°43′02″V 4°03′36″L / 49.717222222222°V 4.06°L / 49.717222222222; 4.06Koordinatat: 49°43′02″V 4°03′36″L / 49.717222222222°V 4.06°L / 49.717222222222; 4.06
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.78 km2
Popullsia 127 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02819


Vincy-Reuil-et-Magny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vincy-Reuil-et-Magny ka një popullsi prej 127 banorë dhe sipërfaqe 11.78 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vincy-Reuil-et-Magny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale