Viry-Noureuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viry-Noureuil
Komunë
noform
Pamje nga Viry-Noureuil
Stema_figura
Vendndodhja
Viry-Noureuil is located in Franca
Viry-Noureuil
Viry-Noureuil
49°37′53″V 3°14′34″L / 49.631388888889°V 3.2427777777778°L / 49.631388888889; 3.2427777777778Koordinatat: 49°37′53″V 3°14′34″L / 49.631388888889°V 3.2427777777778°L / 49.631388888889; 3.2427777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.76 km2
Popullsia 1762 banorë
Dendësia 99 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02820


Viry-Noureuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Viry-Noureuil ka një popullsi prej 1762 banorë dhe sipërfaqe 17.76 km², me një dendësi prej 99 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Viry-Noureuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale