Vitanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vitanca
Витанци
Fshat
noform
Vendndodhja
Vitanca is located in Maqedonia e Veriut
Vitanca
Vitanca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 239 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1413
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 38′ 41″ Veri

21° 43′ 17″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)