Vivaise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vivaise
Komunë
noform
Pamje nga Vivaise
Vendndodhja
Vivaise is located in Franca
Vivaise
Vivaise
49°37′16″V 3°33′40″L / 49.621111111111°V 3.5611111111111°L / 49.621111111111; 3.5611111111111Koordinatat: 49°37′16″V 3°33′40″L / 49.621111111111°V 3.5611111111111°L / 49.621111111111; 3.5611111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.02 km2
Popullsia 751 banorë
Dendësia 83 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02870
INSEE 02821


Vivaise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vivaise ka një popullsi prej 751 banorë dhe sipërfaqe 9.02 km², me një dendësi prej 83 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vivaise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale