Viverroidea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Viverroidea
Klasifikimi shkencor
Mbretëria: Animalia
Filumi: Chordate
Klasa: Mammalia
Rendi: Carnivora
Nënrendi: Feliformia
Infrarendi: Viverroidea
Familjet

Viverroidea i përket nën-rradhitjes feliformia, që përmban familjen Viverridae dhe superfamiljen Herpestoidea.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]Tiger (PSF).pngKy artikull rreth mishngrënësve është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirsuar këtë artikull.