Vivières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vivières
Komunë
noform
Pamje nga Vivières
Vendndodhja
Vivières is located in Franca
Vivières
Vivières
49°18′01″V 3°06′13″L / 49.300277777778°V 3.1036111111111°L / 49.300277777778; 3.1036111111111Koordinatat: 49°18′01″V 3°06′13″L / 49.300277777778°V 3.1036111111111°L / 49.300277777778; 3.1036111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.96 km2
Popullsia 415 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02822


Vivières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vivières ka një popullsi prej 415 banorë dhe sipërfaqe 13.96 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vivières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale