Vladimir Kuzmiçjov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vladimir Kuzmichyov
Të dhënat vetjake
Emri i plotëVladimir Vladimirovich Kuzmichyov
Datëlindja28 korrik 1979
VendlindjaMoska, Bashkimi Sovjetik
Data e vdekjes24 shtator 2016
VendvdekjaMoskë, Rusi
Gjatësia1.85 m (6 ft 1 in)
PozicioniMesfushor/Sulmues
Karriera me të rinjtë
Spartak Moscow
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1996–1997Spartak-d Moscow35(9)
1998–1999Spartak-2 Moscow54(7)
2000Chernomorets Novorossiysk22(4)
2000Chernomorets-2 Novorossiysk3(1)
2000–2001Dynamo Kyiv11(2)
2001–2005CSKA Moscow14(0)
2002–2003Torpedo (huazim)16(1)
2003–2005Spartak Nalchik (huazim)73(7)
2005Anzhi Makhachkala (huazim)18(4)
2006–2007Kuban41(7)
2008Terek24(5)
2009–2010Saturn Moscow Oblast[1]39(5)
2011–2012Dynamo Bryansk26(2)
2012–2013Khimki10(1)
2013Sokol3(3)
2014Vityaz5(0)
Gjithsej394(58)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Vladimir Vladimirovich Kuzmichyov (Rusisht: Владимир Владимирович Кузьмичёв; 28 korrik 1979 – 24 shtator 2016) ishte futbollistë rusë. Ai vdiq më 24 shtator 2016 pas një aksidentit në trafikë.[2][3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Кузьмичёв — игрок «Сатурна» — новости на официальном сайте FC Saturn Ramenskoye
  2. ^ Экс-футболист московского ЦСКА Владимир Кузьмичев погиб в автокатастрофе - клуб (në rusisht). R-Sport. 24 shtator 2016.
  3. ^ "Владимир Кузьмичев погиб в ДТП". Arkivuar nga origjinali më 27 shtator 2016. Marrë më 24 shtator 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)