Vlladilloci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vlladilloci
Владиловци
Fshat
noform
Vendndodhja
Vlladilloci is located in Maqedonia e Veriut
Vlladilloci
Vlladilloci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 558 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1414
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 31′ 07″ Veri

21° 44′ 28″ Lindje

Popullsia 77 banorë (2002)