Vojnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vojnica
Војница
Fshat
noform
Vendndodhja
Vojnica is located in Maqedonia e Veriut
Vojnica
Vojnica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 432 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1413
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 36′ 11″ Veri

21° 44′ 56″ Lindje

Popullsia 32 banorë (2002)