Vorges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vorges
Komunë
noform
Pamje nga Vorges
Vendndodhja
Vorges is located in Franca
Vorges
Vorges
49°31′06″V 3°39′17″L / 49.518333333333°V 3.6547222222222°L / 49.518333333333; 3.6547222222222Koordinatat: 49°31′06″V 3°39′17″L / 49.518333333333°V 3.6547222222222°L / 49.518333333333; 3.6547222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.78 km2
Popullsia 378 banorë
Dendësia 79 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02824


Vorges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vorges ka një popullsi prej 378 banorë dhe sipërfaqe 4.78 km², me një dendësi prej 79 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vorges – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale