Voyenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Voyenne
Komunë
noform
Pamje nga Voyenne
Vendndodhja
Voyenne is located in Franca
Voyenne
Voyenne
49°43′29″V 3°43′51″L / 49.724722222222°V 3.7308333333333°L / 49.724722222222; 3.7308333333333Koordinatat: 49°43′29″V 3°43′51″L / 49.724722222222°V 3.7308333333333°L / 49.724722222222; 3.7308333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.97 km2
Popullsia 289 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02827


Voyenne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Voyenne ka një popullsi prej 289 banorë dhe sipërfaqe 13.97 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Voyenne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale