Vranoci i Epërm (Çashkë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vranoc i Epërm
Горно Врановци
Fshat
Vendndodhja
Vranoc i Epërm is located in Maqedonia e Veriut
Vranoc i Epërm
Vranoc i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 587 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1413
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 40′ 50″ Veri

21° 33′ 16″ Lindje

Popullsia 199 banorë (2002)

Vranoc i Epërm, (maqedonisht: Горно Врановци/Gorno Vranovci) ёshtё fshat nё komunën e Çashkës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 199 banorë nga të cilët 189 ishin Shqiptarë (95)%, 9 Turq (4.5)% dhe 1 Maqedonas (0.50)%.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]