Vranoci i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vranoci i Poshtëm
Долно Врановци
Fshat
noform
Vendndodhja
Vranoci i Poshtëm is located in Maqedonia e Veriut
Vranoci i Poshtëm
Vranoci i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1414
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 35′ 17″ Veri

21° 42′ 16″ Lindje

Popullsia 51 banorë (2002)