Vregny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vregny
Komunë
noform
Pamje nga Vregny
Vendndodhja
Vregny is located in Franca
Vregny
Vregny
49°24′30″V 3°25′23″L / 49.408333333333°V 3.4230555555556°L / 49.408333333333; 3.4230555555556Koordinatat: 49°24′30″V 3°25′23″L / 49.408333333333°V 3.4230555555556°L / 49.408333333333; 3.4230555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.5 km2
Popullsia 90 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02828


Vregny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vregny ka një popullsi prej 90 banorë dhe sipërfaqe 4.5 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vregny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale