Vuillery

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vuillery
Komunë
noform
Pamje nga Vuillery
Vendndodhja
Vuillery is located in Franca
Vuillery
Vuillery
49°25′49″V 3°23′13″L / 49.430277777778°V 3.3869444444444°L / 49.430277777778; 3.3869444444444Koordinatat: 49°25′49″V 3°23′13″L / 49.430277777778°V 3.3869444444444°L / 49.430277777778; 3.3869444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.09 km2
Popullsia 42 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02829


Vuillery është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vuillery ka një popullsi prej 42 banorë dhe sipërfaqe 1.09 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vuillery – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale