Warner (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Warner (kthjellim).


Warner
—  fshat  —
Warner is located in Kanadaja
Warner
Warner
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Kontea Warner
Kryebashkiaku Jon Hood
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°16′0″V 112°12′0″P / 49.26667°V 112.20000°P / 49.26667; -112.20000 (Warner)Koordinatat: 49°16′0″V 112°12′0″P / 49.26667°V 112.20000°P / 49.26667; -112.20000 (Warner)
Lartësia 1010 m (m.n.d)
Sipërfaqja 1,15 km2
Popullsia 331 banorë 2011
Dendësia 287,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Warner është një fshatProvincën Alberta, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 1.15 km² dhe popullsi 331 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Warner – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Alberta