Watigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Watigny
Komunë
noform
Pamje nga Watigny
Vendndodhja
Watigny is located in Franca
Watigny
Watigny
49°54′07″V 4°11′55″L / 49.901944444444°V 4.1986111111111°L / 49.901944444444; 4.1986111111111Koordinatat: 49°54′07″V 4°11′55″L / 49.901944444444°V 4.1986111111111°L / 49.901944444444; 4.1986111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.12 km2
Popullsia 371 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02830
INSEE 02831


Watigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Watigny ka një popullsi prej 371 banorë dhe sipërfaqe 21.12 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Watigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale