Weverson Leandro Oliveira Moura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leandro
Të dhënat personale
Emri i plotëWeverson Leandro Oliveira Moura
Data e lindjes (1993-05-12) 12 Maj, 1993 (27 vjeç)
Vendi i lindjesBrasília, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011-2012Grêmio44(8)
2013-2015Palmeiras50(14)
2015Santos14(1)
2016Coritiba25(5)
2017-Kashima Antlers
Ekipi kombëtar
2013Flag of Brazil.svg Brazili1(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Weverson Leandro Oliveira Moura (lindur më 12 Maj 1993) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2013 1 1
Gjithsej 1 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]