Whale Cove

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Whale Cove (kthjellim).


Whale Cove
Tikirarjuaq - ᑎᑭᕋᕐᔪᐊᖅ
—  fshat (hamlet)  —
Whale Cove is located in Kanadaja
Whale Cove
Whale Cove
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Percy Kabloona
Statistika dhe Territori
Koordinatat 62°10′22″V 92°34′46″P / 62.17278°V 92.57944°P / 62.17278; -92.57944 (Whale Cove)Koordinatat: 62°10′22″V 92°34′46″P / 62.17278°V 92.57944°P / 62.17278; -92.57944 (Whale Cove)
Lartësia 32 m (m.n.d)
Sipërfaqja 283,6 km2
Popullsia 353 banorë 2006
Dendësia 1,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6
Kodi Postar X0C 0J0

Whale Cove është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 283.6 km² dhe popullsi 353 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut