Wiège-Faty

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wiège-Faty
Komunë
noform
Pamje nga Wiège-Faty
Vendndodhja
Wiège-Faty is located in Franca
Wiège-Faty
Wiège-Faty
49°52′53″V 3°43′08″L / 49.881388888889°V 3.7188888888889°L / 49.881388888889; 3.7188888888889Koordinatat: 49°52′53″V 3°43′08″L / 49.881388888889°V 3.7188888888889°L / 49.881388888889; 3.7188888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.47 km2
Popullsia 218 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02832


Wiège-Faty është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Wiège-Faty ka një popullsi prej 218 banorë dhe sipërfaqe 7.47 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Wiège-Faty – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale