Wikipedia:WikiProjekti 100-Vjet Pavarësi/Urimet/Arkivi 3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

<< Arkivi 1Arkivi 2Arkivi 3

Në mënyrë që faqja e urimeve të hapet më lehtë nga shfletuesit është bërë ndarja e faqes në arkivë. Në fund të gjithë arkivët do të bashkohen në një faqe.

Urimet me te sinqerta per Shqiperine tone te dashur!

Gezuar Shqiperi! Gezuar Ditelindjen tende te 100-te. Te uroj sa me shume lumturi paqe, miresi, begati ne token tende dhe mes njerezve te tu, perfshire edhe mua. Jam kaq krenare qe jam bija jote. Jam bija e nje vendi qe u pushtua, u sulmua, u shkaterrua, por perseri qendron e forte. Nje vend qe pak a shume po shkaterrohet edhe sot, por sot ne nje kuptim tjeter. Megjithate une e di se ti do te qendrosh e forte, ashtu sic ke qene gjithmone. Ne qe jetojme ne Shqiperi, nuk ia dime vlerat vendit tone, por ata qe kane vite larg kesaj toke, e dine se sa e pacmueshme eshte ajo. Ata e dine se dheu i tokes meme sado larg qe te jete, do te mbetet perseri i permallshem, i emebel e i pakrahasueshem... Edhe nje here Gezuar!!! Shpresoj qe kjo tradite te vazhdoje dhe brezat ne vazhdim te arrijne te festojne shekujt e tjere te Pavaresise :)


Ky urim u postua nga — Cayda mj (diskutimet) 28 nëntor 2012 15:30 (CET).

Jemi Nje Komb, Nje Gjuhe, Nje Shtet, e Kemi Emrin Shqipetare!!!

Urime 100 Vjet Pavaresi te gjith shqipetareve kudo qe ndodhen!!!

Ky urim u postua nga — 79.106.13.50 28 nëntor 2012 15:45 (CET).

Vendos_titullin! Gëzuar

Gëzuar edhe qindra ditë të tjera si kjo Shqipërise dhe kombit shqiptar, jetë të gjatë ne jetë te jetëve ! Bujar Hoti

Ky urim u postua nga — 80.78.68.242 28 nëntor 2012 15:49 (CET).

GEZUAR TE GJITHE SHQIPTAREVE.....................

Gezuar te gjithe shqiptareve kudo qe ndofhen ne te gjithe diasporen dhe me tej sote eshte dita jone le te gezohemi dhe te festojme se bashku.........nga dennisi


Ky urim u postua nga — 213.16.146.165 28 nëntor 2012 15:51 (CET).

Edhe 1000000000000 vjet te tjera Shqiperi!

Te dua SHQIPERI! Dua te te shoh ETNIKE ne te ardhmen!

Ky urim u postua nga — XhuljanoAlbania (diskutimet) 28 nëntor 2012 16:18 (CET).

Rrofte flamuri i Shqipes

gezuar,festen e flamurit simboli i shqiptareve,te cilet neper shekuj jane perpjekur qe taruajne identitetin, ndeim per te gjithe ata qe ne emer te shqiptarise dhane jeten, dhe turp per te gjithe keta politikane te cveshur nga cfare do ndjenje kombetare dhe jane veshur me urejte dhe pabesi per atdheun ushtu si diktatori hoxha qe per hater te kariges shiti ceshtjen came tek greket dhe kosoven tek serbet,


Ky urim u postua nga — Demiri.f (diskutimet) 28 nëntor 2012 16:19 (CET).

Vendos_titullin!

urime urime


Ky urim u postua nga — 77.28.80.66 28 nëntor 2012 16:31 (CET).

Gezuar 100 Vjetorin e Shpalljes se Pavaresise

Ky urim u postua nga — 79.106.109.149 28 nëntor 2012 17:34 (CET).

Vendos_titullin!

Ky urim u postua nga — 92.224.89.255 28 nëntor 2012 17:34 (CET).

Te Duam Shqiperi, atdhe i dashur

Ky urim u postua nga — 79.106.109.149 28 nëntor 2012 17:35 (CET).

Vendos_titullin!

Urime edhe për 1000 shekuj të tjerë, Shqipërisë dhe shqiptarëve!

Arbër Hasimaj, Vlorë
Ky urim u postua nga — 79.98.117.33 28 nëntor 2012 17:46 (CET).

URIM

Gëzuar 100 vjetorin e shpalljes së pavarsisë së SHQIPëRISë, me dëshirën që në përvjetorin e ardhshëm festiv të jemi të bashkuar


Ky urim u postua nga — 109.88.2.91 28 nëntor 2012 17:50 (CET).

urime 100 vjetorin shqiperi

Ky urim u postua nga — 82.114.78.241 28 nëntor 2012 17:59 (CET).

Gëzuar 100-vjetorin e Pavarësisë!

T'ma gëzosh shekullin e parë të Pavarësisë e bekuara Shqipëri! E ke me hak ta festosh e ta mbrosh atë si asnjë vend tjetër në botë.

Ky urim u postua nga — Sheshi (diskutimet) 28 nëntor 2012 18:01 (CET).

Per Shqiperine tone te dashur

Uroj te gjithe shqiptaret ane e mbane botes GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARSISE SE SHQIPERIS.. GEZUAR DITELINDJEN SHQIPERI !!! KUDO QE NDODHENI O JU SHQIPTAR. NE KETE DITE TE SOTME NE NDIHEMI KRENAR. ME FLAMURIN TONE KUQ E ZI. RROFTE SHQIPERIA E LIRE. 100 VJET PAVARSI.


Ky urim u postua nga — ALGIN NGA PEQINI 28 nëntor 2012 18:06 (CET).

Gëzuar, edhe me shumë shekuj të tjerë histori shqiptare!!!

Urime 100 vjet Pavarësi!!! Për të gjithë anëtarët e wikipedias-sq Gëzuar!!!


Ky urim u postua nga — GalateaTeuta (diskutimet) 28 nëntor 2012 18:08 (CET).

Urime Shqiperi per 100 vjetorin e pavaresise.

Urime Shqiperi per 100 vjetorin e pavaresise.


Ky urim u postua nga — 80.78.77.252 28 nëntor 2012 18:13 (CET).

100vjet shtet shqiptar

100vjet kuq e zi urime pavarsia gjithë shqiptarve anë e mban

Ky urim u postua nga — 82.114.94.8 28 nëntor 2012 18:26 (CET).

Gezuar Ditelindjen Shqiperi

Edhe 100-dra vjet!

Edhe miliona vjet Shqiperi, begati, demokraci , integrim.DN


Ky urim u postua nga — 79.106.109.150 28 nëntor 2012 18:36 (CET).

100+ NË PËRJETËSI

URIME 100 VCJETORI I DITËLINDJES TËNDE NËNË SHQIPËRI!

Ky urim u postua nga — 46.99.25.172 28 nëntor 2012 18:43 (CET).

Vendos_titullin!

GEZUARRRRRRRRRRRRRRRRRRR 100 vite Te lire!!!edhe qofshim keshtu edhe deri ne pafundesi....<3<3


Ky urim u postua nga — 79.106.5.206 28 nëntor 2012 18:43 (CET).

ALBANIA

♥ ♥ Gezuar 100 vjet pavarsi Shqiperi♥ ♥

Tirane 28.11.2012

E.HALILI ♥
Ky urim u postua nga — 79.106.255.30 28 nëntor 2012 18:50 (CET).

SHQIPERIA ETNIKE 100 VJET E PAVARUR

ju uroj shqiptarve GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARSISE.QOFSHIM GJITHMONE TE BASHKUAR.GEZUAR

Ky urim u postua nga — 80.78.77.254 28 nëntor 2012 18:53 (CET).

Gezuar

Gezuar Vlora!!! Gezuar Shqiperia 100 vjetorin e lirise!!!


Ky urim u postua nga — 79.106.109.139 28 nëntor 2012 18:55 (CET).

Ta gëzojmë lirinë.

Me emrin e Perendís, Zotit të botnave. A gëzohet liria, pa u livdú haptazi Perendia! Ai që sjéll frymën që flamujt të valojnë, Zot i qiejve dhe i tokës, I lindjeve dhe i Perëndimeve, I mirë pa të Cilin nuk ka asnjë të mirë, Qenie pa të Cilin nuk ka asgjë që âsht, Ai që diellin e sjéll mbi të keqen dhe mbi të mirën, Jetë pa të Cilin nuk ka asgjë që jeton, Ai që askush nuk i âsht i barabartë, Ai që nuk kâ fillim as fund por i ka dhânë fillim dhe fund çdo gjëje, Ai që nuk kâ bâbë as nânë, as bíj as vllézër as shokë, Ai që nuk ha as nuk fle, Ai që nuk héc as nuk lëvíz, Ai që fundin e çdo gjëje e dîn në fillim, Ai që kur ndëshkon ose fál, ajo nuk mund të kundërshtohet, Ai që njerëzit në tokë nuk mund ta shohin, Andaj haptazi përmendeni Zotin se kështu vjen rahatia, Dhe vetëm kështu mund të gëzohet liria.

Ky urim u postua nga — 178.175.23.179 28 nëntor 2012 18:58 (CET).

Vendos_titullin!

Edhe 100 vjet të tjera të na rrojë SHQIPËRIA!!!


Ky urim u postua nga — 80.78.77.250 28 nëntor 2012 19:15 (CET).

Urime!

Urime 100 vjetorin nana jeme Shqipni! Dasht Zoti i madh qe 101 vjetorin ta festojm te gjith sebashku ne nji shtet! Rrnoft Shqipnia nga nji Malsor i Plaves dhe Gucis!


Ky urim u postua nga — Malsia E Madhe (diskutimet) 28 nëntor 2012 19:23 (CET).

Gezuar o KOMB I MADH me deshiren e zjarrte per ta pasur koken lart...

Gezuar o bashkekombasit e mi. Ky pervjetor pavaresie qofte nje moment reflektimi dhe sidomos veprimi per klasen intelektuale qe prej vitesh ka humbur ndikimin e saj ne kete shoqeri, madje ka humbur dhe identitetin e saj... Koha per te rimekembur personalitetin e atdheut tone, krenarine e familjeve tona, koha per me shume optimizem, tolerance dhe pergjegjeshmeri sociale. Asnje nuk premton se do te te jete e lehte por ama te gjithe se bashku me bindje do ia dalim mbane. Ne vitet e fundit vihet re nje prurje e madhe e te shkolluareve pasuniversitar dhe me eksperience ne vendet perendimore ndaj para se te dorezohemi ne perpjekjet tona madhore por vetjake le te bashkojme forcat, ne menyre qe te behemi shembull per kete brez te ri, plot me dilema por ama me endrra te medha.

Le te gezojme te gjithe se bashku sot dhe te perveshim menget qe neser dhe t'ja trashegojme kete mesazh pasardhesve tane deri sa t'ja dalim mbane. (Arsimi, Mjekesia, Politika, ka nevoje per ne te gjithe se bashku)

Ky urim u postua nga — ErjonC (diskutimet) 28 nëntor 2012 19:31 (CET).

Gezuar Ditelindjen Shqiperi...

Kjo ka qene endrra e te pareve dhe eshte krenaria jone. A-Lezhe


Ky urim u postua nga — 79.106.109.192 28 nëntor 2012 19:34 (CET).

100 Vjet Kuq e Zi-100 Vjet SHQIPERI!

GEZUAR SHQIPERI RROFSH SA KJO TOKE ,FLAMURI YT TE VALEVITET GJITHNJE E ME SHUME KRENARE ,SEPSE SHQIPONJAT TE TILLA JANE ,GEZUAR PER TRIMAT QE U FLIJUAN NE EMRIN TEND ,GEZUAR PER FISNIKET QE TE VUNE KURORE ,PER SKENDERBEUN,PLAKUN E URTE TE VLORES ,ISMAIL QEMALIN,ISA BOLETINIT E SHUME E SHUME NJEREZ TE TJERE QE DO TU JEMI MIRNJOHES PERJETE.SOT JE ME E BUKUR SE KURRE ,SE NE THEMELET E TUA KA GJAK LUFTETARI ,KA LOT NENASH ,KA DOKUMENTE QE NUK MUND TE ZHBEJNE HISTORINE ,GEZUAR MOJ SHQIPERIA IME GEZUAR ,TE GJITHE SHQIPTAREVE GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARESISE TA GEZOJME SHQIPERINE E LIRE ,TA NGRIJME GJITHMONE E ME LART FLAMURIN E SAJ. - LEDIA


Ky urim u postua nga — 94.125.115.226 28 nëntor 2012 19:36 (CET).

QOFSHIN TË BEKUAR TË GJITHË ATA QË FLASIN SHQIP

Ju uroj të gjithë shqiptarëve GËZUAR 100 VJETORIN. PAÇIM QINDRA 100 VJETORË. QOFSHIN TË BEKUAR TË GJITHË ATA QË FLASIN SHQIP.

Teodor OSOJA

Ky urim u postua nga — 79.106.109.152 28 nëntor 2012 19:37 (CET).

urime

urime cdo shqipetari!

Ky urim u postua nga — 79.106.109.228 28 nëntor 2012 19:51 (CET).

Urime per te gjithe shqipetarte kjo feste shum e madha

Ky urim u postua nga — 84.22.58.222 28 nëntor 2012 19:54 (CET).

Gezua 100 Vjetorin e Dashur Shqiperi

Me shum e kurr shqipetaret jan bashkuar pa dallime etnie e fetar ,pa ngjyra partiake festojme diten e pavarsis..duke ber thirje per bashkim te te gjith shqiprate ne ballkan ..GEZUAR GEZUAR..

Orlando.K

Ky urim u postua nga — 71.238.10.77 28 nëntor 2012 20:02 (CET).

Gezuar 100 Vjetorin e Pamvarsise se Memedhetut tone Shqiperise

Gezuar 100 Vjetorin e Pamvarsise se Memedhetut tone Shqiperise Uroj qe viti tjeter te na gjeje te bashkuar me Kosove e Cameri..


Ky urim u postua nga — 77.242.21.145 28 nëntor 2012 20:15 (CET).

Gëzuar 28 nëntorin

Gëzuar 100-vjetorin e Shqipërisë.Pritni edhe 200 të tjerë.Unë uroj edhe shqipëtarët anë e mban urime 28 nëntori, kjo ditë e veçantë ose e mrekullueshme për ne shqipëtarët.Urime Pavarsia!!!Urime 28 nëntori!!!Urime 100-vjetori!! 100 vjet shtet shqipëtarë!!!Unë uroj edhe Presidenten e kosovës,Atifete Jahjaga,kryeministrin e kosovës,Hashim Thaqi,zëvendës kryeministrin e kosovës,Harejdin Kuqi,ministrin e punëve të brentshme të kosovës,Bajram Rexhepin, Presidentin e Shqipëris,Bujar Nishani,kryeministrin e Shqipëris,Sali Berisha,kyreministri i Tiranës,Lulzim Basha e shumë të tjerë.Urime 100-vjetori!!!Urime Pavarsia!!!Urime 28 nëntori!!!100 vjet shtet shqipëtar!!!Falminderit.

Ky urim u postua nga — 46.99.9.235 28 nëntor 2012 19:16‎ (CET).

Gëzuar Shqipëria !

Të gjithë shqiptarët kudo që janë ju urojmë GËZUAR 100 VJET PAVARËSI!


Ky urim u postua nga — 109.69.6.253 28 nëntor 2012 20:21 (CET).

Vendos_titullin!

Gezuar Ditelindjen Shqiperia jone!!!

Ky urim u postua nga — 95.107.235.89 28 nëntor 2012 20:32 (CET).

Vendos_titullin!

Ky komb ne kete 100 vjetor u zgjua!! Tani nuk ka me gje ta ndale ne vrullin e tij!

Ky urim u postua nga — Summer nights dreams (diskutimet) 28 nëntor 2012 20:33 (CET).

isa

Ky urim u postua nga — 46.99.9.203 28 nëntor 2012 20:39 (CET).

Te pacim Jete e Mot Shqiperia Ime !

Qe nga brezat e lashtesise buron ndjenja e krenarise, Krenare per Shqiperi Rrofsh perjete ne Liri. Uroj gjithe Shqipetaret kudo ku jane Gezuar kete feste te madhe te Pavaresise sone Shqipetare. Me ne fund Krenare per identitetin tone si Shqipetare kudo ku jemi. Urime per jete e mot, festofshim gjithmone, keshtu te bashkuar, si kete here ne Vlore ne menyren me madheshtore.


Ky urim u postua nga — 79.106.109.150 28 nëntor 2012 20:53 (CET).

Vendos_titullin!

Po degjoj se shtetet fqinje po fillojn te frigohen se jemi nisur drejt bashkimit. Nuk e ve faj, kurr me te bashkuar skemi qene. Qofshim edhe me te bashkuar. Urime 100 vjetorin, e thashte zoti qe tjetrin ta festojme bashke nen nje shtet. Shqiperi e bashkuar.


Ky urim u postua nga — 130.0.26.10 28 nëntor 2012 21:13 (CET).

Vendos_titullin!

GEZUAR DITELINDJEN O SHQIPERIA IME! U BEFSH EDHE 100 VJEC TE TJERA!


Ky urim u postua nga — 109.69.6.253 28 nëntor 2012 21:14 (CET).

Vendos_titullin!

urime 100 vjetorin SHqiperi.


Ky urim u postua nga — 46.99.37.137 28 nëntor 2012 21:30 (CET).

Urim për 100-vjetorin e shpallejs së pavarësisë

Gëzuar 100-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë! Rroftë e qoftë Shqipëria më vehte, e lirë dhe e mosvarme. --Irvi Hyka (diskutimet) 28 nëntor 2012 21:31 (CET)


Ky urim u postua nga — Irvi Hyka (diskutimet) 28 nëntor 2012 21:31 (CET).

Gezuar 100 - Vjetorin e Pavarsise !

Ky urim u postua nga — 109.234.232.58 28 nëntor 2012 21:40 (CET).

Urimi im per 100 vjetorin

Ju kisha uru te gjithe shqiptareve ane e kand botes 100 VJETORIN E PAVARESISE!!
Fati, forca dhe lumturia qendrofshin gjithmone me ju!!
Ky urim u postua nga — 46.99.52.247 28 nëntor 2012 21:40 (CET).

Gezuar Shqiperia Jone!!!

Gezuar moj e Vogla ime Shqiperi. Nuk me besohet qe do ndjeja kurre nje emocion kaq te forte tek shoh te gjithe Shqiptaret ane mbane botes te veshur me zemer e shpirt Kuq e Zi. Uroj qe I gjithe ky atdhetarizem I shprehur nga te gjithe te vazhdoje dhe gjithmon e me shume te ndihemi krenar qe jemi Shqipetar. Krenohuni Vellezer dhe Motra se Shqiperia eshte Mema Jone!!! Gezuar Shqiperia Jone!!!

Ky urim u postua nga — 79.106.109.197 28 nëntor 2012 22:00 (CET).

GEZUAR 100 VJETORIN E SHPALLJES SE PAVARESISE ,,

I UROJ TE GJITHE SHQIPTAREVE BASHKIM KOBETAR,,RROFTE ALBANIA ETNIKE SHUME SHPEJT


Ky urim u postua nga — 77.102.133.77 28 nëntor 2012 22:13 (CET).

Vendos_titullin!

Ky urim u postua nga — 91.187.125.62 28 nëntor 2012 22:31 (CET).

Gezuar Shqiperi!

Gezuar 100 vjetorin Shqiperi! Gezuar te gjithe shqiptareve kudo qe jane! Gezuar dhe faleminderit te gjithe atyre qe kane ndihmuar sado pak per ta bere kete vend nje vend me te mire!


Ky urim u postua nga — Olsi (diskutimet) 28 nëntor 2012 22:41 (CET).

♥ Gezuar ditelindjen Shqiperia ime ♥ !

♥ Gezuar miq ne jete te jeteve ♥...!!!

Ky urim u postua nga — 93.159.192.19 28 nëntor 2012 22:46 (CET).

100 Vjet Pavaresi :D

KRENAR!

Ky urim u postua nga — 79.106.109.230 28 nëntor 2012 22:59 (CET).

SHQIPRI ETNIKE!

Urime 100 vjetori i pavaresise gjithe Shqiptareve , bashkim kombetar sa me shpejt.


Ky urim u postua nga — 46.99.10.43 28 nëntor 2012 23:20 (CET).

urime 100 vjetorin diten e flamurit

urime 100 vjetorin të gjith shqiptarëve kudo që jane

Ky urim u postua nga — 46.217.72.146 28 nëntor 2012 23:35 (CET).

100 Vjet Shtet!

Urime ore te dashur, urime qindvjetorin e Shqiperise dhe le te festojme deri ne fund dhe ta presim gjithsesi edhe qindvjetorin e Kosoves bashke si nje popull!


Ky urim u postua nga — 46.99.17.163 28 nëntor 2012 23:40 (CET).

100 vjet liri

i uroj te gjithe shqiptaret per shekullin e ri shqiperi qe nga lashtesia urime te qofte pavaresia.

Ky urim u postua nga — 46.99.6.163 28 nëntor 2012 23:44 (CET).

100

GËZUAR PAVARËSINË (DITËLINDJEN E 100) SHQIPËRI <3 <3 <3 <3 !!!!!!


Ky urim u postua nga — 79.106.109.189 28 nëntor 2012 23:59 (CET).

Vendos_titullin!

Happy 100. Birthday Albania — Hungarian wikipedia

Ky urim u postua nga — (Zastava S. Jugoslavije.png Szajci pošta 29 nëntor 2012 05:50 (CET)).

Vendos_titullin!

Plote nje shekull shtet Shqipetar,kemi arsye te festojm,obligim me shum te punojm,URIME.

Ky urim u postua nga — 82.114.76.75 29 nëntor 2012 11:27 (CET).