Jump to content

Wikipedia:Wiki Loves Monuments

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Wiki Loves Monuments është një garë botërore për fotografi që inkurajon njerëzit të fotografojnë monumentet vendase dhe ti ngarkojnë në Wikimedia Commons në këtë mënyrë që ato të mund të përdoren në artikujt në Wikipedia. Shqipëria dhe Kosova së bashku marrin pjesë si një entitet që nga viti 2014.

Nëse dëshironi të kontribuoni me fotografi, për "Wiki Loves Monuments në Shqipëri dhe Kosovë" shih wikilovesmonuments.al ose shkoni direkt në faqen e ngarkimit në Commons, dhe duke zgjedhur Shqipërinë.[1]

Garat e kaluara[Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Rifillon gara e fotografisë Wiki Loves Monuments 2015". wikilovesmonuments.al. wikilovesmonuments.al. 1 shtator 2015. Marrë më 25 nëntor 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)