Wimy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wimy
Komunë
noform
Pamje nga Wimy
Vendndodhja
Wimy is located in Franca
Wimy
Wimy
49°56′02″V 3°59′52″L / 49.933888888889°V 3.9977777777778°L / 49.933888888889; 3.9977777777778Koordinatat: 49°56′02″V 3°59′52″L / 49.933888888889°V 3.9977777777778°L / 49.933888888889; 3.9977777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.04 km2
Popullsia 446 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02833


Wimy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Wimy ka një popullsi prej 446 banorë dhe sipërfaqe 12.04 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Wimy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale