Wissignicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wissignicourt
Komunë
noform
Pamje nga Wissignicourt
Vendndodhja
Wissignicourt is located in Franca
Wissignicourt
Wissignicourt
49°31′23″V 3°26′51″L / 49.523055555556°V 3.4475°L / 49.523055555556; 3.4475Koordinatat: 49°31′23″V 3°26′51″L / 49.523055555556°V 3.4475°L / 49.523055555556; 3.4475
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.46 km2
Popullsia 150 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02320
INSEE 02834


Wissignicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Wissignicourt ka një popullsi prej 150 banorë dhe sipërfaqe 4.46 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Wissignicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale