Xhelil Abdulla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhelil Abdulla
Të dhënat personale
Emri i plotëXhelil Abdulla
Data e lindjes25 Shtator 1991
Vendi i lindjesTetovëR.S e Maqedonisë
Gjatësia1.90 m (6 ft 3 in)[1]
PozicioniMbrojtës qëndror
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Renova
Numri24
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2011Shkëndija19(0)
2011–2012De Graafschap12(1)
2012–2014MSV Duisburg28(0)
2014FK Gorno Lisiče20(10)
2015Shkëndija24(1)
2016–KF Renova33(2)
Ekipi kombëtar
2010–2012Maqedonia U-217(0)
2014–Maqedonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 7 August 2011.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 22 qershor 2014

Xhelil Abdulla (i lindur më 25 shtator 1991) është një futbollist profesionist shqiptar nga maqedonia.[2]

Nderimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klubi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kf shkëndija[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Liga e parë e futbollit maqedonas: 2010-11

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Xhelil Abdulla". DeGraafschap.nl (në holandisht). De Graafschap. Arkivuar nga origjinali origjinali më tetor 1, 2011. Marrë më 7 gusht 2011.
  2. ^ Xhelil Abdulla – UEFA competition record