Yasuyuki Kuwahara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yasuyuki Kuwahara
Të dhënat personale
Emri i plotëYasuyuki Kuwahara
Data e lindjes (1942-12-22) 22 Dhjetor, 1942 (78 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1965–1972Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1966–1970Japonia12(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yasuyuki Kuwahara (lindur më 22 Dhjetor 1942) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 12 ndeshje dhe ka shënuar 5 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1966 4 2
1967 1 1
1968 2 1
1969 4 1
1970 1 0
Gjithsej 12 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]