Yasuyuki Moriyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yasuyuki Moriyama
Të dhënat personale
Emri i plotëYasuyuki Moriyama
Data e lindjes (1969-05-01) 1 Maj, 1969 (51 vjeç)
Vendi i lindjesGifu, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–2004Nagoya Grampus Eight
1998Bellmare Hiratsuka
1998–1999HIT Gorica
1999Sanfrecce Hiroshima
2000Kawasaki Frontale
2002–2003Consadole Sapporo
2005–2008FC Gifu
Ekipi kombëtar
1997Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yasuyuki Moriyama (lindur më 1 Maj 1969) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]