Yllka Berisha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Yllka Berisha, e lindur më 1988Prishtinë, është "Miss Kosova" aktuale dhe do ta përfaqësoj vendin në Miss World 2008 në dhjetor. Yllka Berisha gjithashtu ka marrë pjesë në Miss Albania dhe Miss Scandinavia. Ajo banon në Laholm, Suedi.

Yllka Berisha Miss Kosova 2007

Yllka Berisha është gjithashtu këngëtare dhe ka lëshuar albumin e saj në treg me këngë "I maj ne mend".

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]