Yoshinori Shigematsu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshinori Shigematsu
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshinori Shigematsu
Data e lindjes (1930-04-02) 2 Prill, 1930 (91 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1958Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Yoshinori Shigematsu (lindur më 2 Prill 1930) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1958 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]