Yoshiteru Yamashita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshiteru Yamashita
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshiteru Yamashita
Data e lindjes (1977-11-21) 21 Nëntor, 1977 (43 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996–2001Avispa Fukuoka
2002–2003Vegalta Sendai
2004–2006Kashiwa Reysol
2005Omiya Ardija
2007Tochigi SC
2008–2010FC Ryukyu
Ekipi kombëtar
2001–2003Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshiteru Yamashita (lindur më 21 Nëntor 1977) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 2 0
2002 0 0
2003 1 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]