Yoshiyuki Hasegawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yoshiyuki Hasegawa
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshiyuki Hasegawa
Data e lindjes (1969-02-11) 11 Shkurt, 1969 (52 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991–1992Honda
1992–2003Kashima Antlers
Ekipi kombëtar
1995–1996Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yoshiyuki Hasegawa (lindur më 11 Shkurt 1969) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 4 0
1996 2 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]