Yu Kobayashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yu Kobayashi
Të dhënat personale
Emri i plotëYu Kobayashi
Data e lindjes (1987-09-23) 23 Shtator, 1987 (33 vjeç)
Vendi i lindjesAomori, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKawasaki Frontale
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008Mito HollyHock
2010–Kawasaki Frontale
Ekipi kombëtar
2014–Japonia8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yu Kobayashi (lindur më 23 Shtator 1987) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 2 0
2015 0 0
2016 6 0
Gjithsej 8 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]