Yuika Sugasawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuika Sugasawa
Yuika Sugasawa FIFA Women's World Cup CMR vs JPN June 12th, 2015 (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëYuika Sugasawa
Data e lindjes (1990-10-05) 5 Tetor, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2012Albirex Niigata60(19)
2013–2016JEF United Chiba79(44)
2017–Urawa Reds36(16)
Ekipi kombëtar
2010–Japonia60(17)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuika Sugasawa (菅澤 優衣香 Sugasawa Yuika?, lindur më 5 Tetor 1990) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 60 ndeshje dhe ka shënuar 17 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 6 0
2011 0 0
2012 4 2
2013 2 0
2014 12 6
2015 14 2
2016 1 0
2017 4 1
2018 17 6
Gjithsej 60 17

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2010, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine, 2018 Japan Football Association(japonisht)