Yuka Momiki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuka Momiki
Të dhënat personale
Emri i plotëYuka Momiki
Data e lindjes (1996-04-09) 9 Prill, 1996 (23 vjeç)
Vendi i lindjesNju Jork, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–Nippon TV Beleza117(39)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia21(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuka Momiki (籾木 結花 Momiki Yuka?, lindur më 9 Prill 1996) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 21 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 14 3
2018 7 3
Gjithsej 21 6

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2017 Archived 23 March 2019[Date mismatch] at the Wayback Machine., 2018 Japan Football Association(japonisht)