Yumi Uetsuji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yumi Uetsuji
Të dhënat personale
Emri i plotëYumi Uetsuji
Data e lindjes (1987-11-30) 30 Nëntor, 1987 (33 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2004Speranza FC Takatsuki16(0)
2006–2011TEPCO Mareeze94(11)
2011Albirex Niigata13(2)
2012–2014Vegalta Sendai64(17)
2015–2018Nippon TV Beleza56(6)
2019–Chifure AS Elfen Saitama
Ekipi kombëtar
2012–2015Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yumi Uetsuji (上辻 佑実 Uetsuji Yumi?, lindur më 30 Nëntor 1987) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2012 1 0
2013 0 0
2014 0 0
2015 3 0
Gjithsej 4 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2012, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)