Zekirija Ramadan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zekirija Ramadani
Të dhënat personale
Emri i plotëZekirija Ramadani
Data e lindjes21 janar 1978
Vendi i lindjesShkup, Maqedoni
Gjatësia1.75 m (5 ft 9 in)
PozicioniMbrojtësi
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Trepça'89 (menaxher)
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–1997KF Shkendija
1997–2004FK Sloga Jugomagnat104(11)
2004–2005KF Bashkimi21(2)
2004–2005KF Vëllazërimi 7712(0)
2005–2006OFC Belasitsa Petrich25(1)
2006–2007FK Rabotnički
2007–2008KS Besa23(0)
2008–2009Qarabağ FK15(0)
2009–2010KF Shkendija
2010FK Vardar2(0)
2010–2011KS Flamurtari15(0)
Ekipi kombëtar
2001–2004Maqedonia7(0)
Ekipet e menaxhuara
2014–2016KF Shkupi
2016KS Flamurtari
2017–KF Trepça'89
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Zekirija Ramadani (Maqedonisht: Зекирија Рамадан; lindi 21 janar 1978) është ish-futbollistë maqedonas me prejardhje shqiptare. Ai tani është menaxher i skuadrës KF Trepça'89. Ai luajti edhe në kombëtaren maqedonase.