Ziad Tlemçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ziad Tlemçani
Të dhënat personale
Emri i plotëZiad Tlemçani
Data e lindjes (1963-05-10) 10 Maj, 1963 (58 vjeç)
Vendi i lindjesTunis, Tunizia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1984-1990Espérance Tunis
1990-1994Vitória
1995-1997Vissel Kobe
1997-1999Espérance Tunis
Ekipi kombëtar
1990–1998Stampa:TUNf20(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ziad Tlemçani (lindur më 10 Maj 1963) është një ish-futbollist tunizian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin tunizian ka luajtur 20 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:TUNf
Vite Ndeshje Gola
1990 2 0
1991 3 0
1992 4 0
1993 3 1
1994 2 0
1995 0 0
1996 0 0
1997 0 0
1998 6 3
Gjithsej 20 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]