Zooey Deschanel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zooey Deschanel
U lind në
Zooey Claire Deschanel

17 janar 1980
TitulliDeschanel si Trillian në The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

Zooey Claire Deschanel lindi më 17 janar 1980Los Angeles, Kaliforni. Është një aktore amerikane.

Zooey Deschanel është vajza e kameramanit Caleb Deschanel dhe aktores Mary Jo Deschanel. Edhe motra e saj Emily Deschanel është aktore.

Rolin e parë të madhë e pati ajo në filmin Almost Famous.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Zooey Deschanel si Jovie në Elf.
Viti Filmi Roli Shënime
2008 Gospel According to Janis Janis Joplin Para-prodhim
Escape from Paris French Chef Para-prodhim
2007 Barry Munday Jennifer Në prodhim
Bridge to Terabithia Miss Edmunds Post-Prodhim
Flakes Miss Pussy Katz Post-prodhim
Raving Post-prodhim
The Good Life Frances
Simply Halston Liza Minnelli Para-prodhim
Surf's Up Lani Post-prodhim
The Go-Getter Kate
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford Dorothy Evans
2006 Failure to Launch Kit
Weeds Kat
Live Free or Die Cheryl
2005 Once Upon a Mattress Lady Larken
Winter Passing Reese Holden
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy Tricia McMillan/Trillian
2004 Eulogy Kate Collins
2003 Elf Jovie
House Hunting Christy
It's Better to be Wanted for Murder Than Not to be Wanted at All Gas station girl
All the Real Girls Noel
Whatever We Do Nikki
2002 Abandon Samantha Harper
Sweet Friggin' Daisies Zelda
The New Guy Nora
Big Trouble Jenny Herk
The Good Girl Cheryl
2001 Manic Tracy
2000 Almost Famous Anita Miller
1999 Mumford Nessa Watkins

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.