Nouvion-le-Comte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë Nouvion-le-Comte është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nouvion-le-Comte ka një popullsi prej 269 banorë dhe sipërfaqe 7.98 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nouvion-le-Comte – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale