Èze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë Èze është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Èze ka një popullsi prej 2526 banorë dhe sipërfaqe 9.47 km², me një dendësi prej 267 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Èze – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale