Échenevex

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Échenevex
Komunë
noform
Pamje nga Échenevex
Stema_figura
Vendndodhja
Échenevex is located in Franca
Échenevex
Échenevex
46°18′32″V 6°02′10″L / 46.308888888889°V 6.0361111111111°L / 46.308888888889; 6.0361111111111Koordinatat: 46°18′32″V 6°02′10″L / 46.308888888889°V 6.0361111111111°L / 46.308888888889; 6.0361111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.44 km2
Popullsia 1904 banorë
Dendësia 116 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01170
INSEE 01153


Échenevex është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Échenevex ka një popullsi prej 1904 banorë dhe sipërfaqe 16.44 km², me një dendësi prej 116 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]